Program Klubu

Tomáš Pastrňák & HERRDZ

Datum akce:16.11.2017Začátek akce:20:00
Vstupné:150,-Místo akce:Parník
Koncert s podtitulem „Tomáš Pastrňák & HERRDZ uvádějí Tomáše Pastrňáka“ nejen u příležitosti vydání Pastrňákova nového alba „Kousky“. Tomáš Pastrňák se narodil v Ostravě, kde se v devadesátých letech zabýval elektronickou hudbou, kterou vystřídalo působení v ostravských pop rockových kapelách, zejména Poloha 13 a Icona. Od roku 2008 vystupuje výhradně s autorskými písněmi, na kterých se textově podílí básník Igor Malijevský. Stejně dobře se cítí na velkých scénách jako v komorních klubech, kde si své posluchače získává především přesvědčivostí projevu, písňovou poetikou a inteligentním humorem. Od roku 2011 uváděl nejen v Parníku společně s Igorem Jelínkem akustické večery „Mezi svýma” s hudebními hosty ze slovansky hovořících zemí. V roce 2012 vyhrává „Amatérskou scénu” a uvádí singl „Slunečnice” podpořený videoklipem s Terezou Chlebovskou. O dva roky později vychází jeho debutové urban-folkové album „Pozvánka na koncert”, v roce 2017 pak album „Kousky”, které vzniklo pod producentským dohledem Borise Carloffa ve studiu Soundevice. Album uvádí singl „Přesčas” o životě v nadnárodních korporátech.

.